Forum

Znamy cennik opłaty dworcowej

- W dniu dzisiejszym spółka Dworzec Polski SA składa w Urzędzie Transportu Kolejowego cennik stawek opłaty dworcowej, który stanowić będzie o pokrywaniu wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem i eksploatacją polskich dworców począwszy od 11 grudnia 2011 roku do, mam nadzieję, plus nieskończoności - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Jacek Prześluga, prezes spółki Dworzec Polski.

wysłane przez MarcinB

zack1989 napisał(a):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategorie_dworc%C3%B3w_kolejowych_w_Polsce

Tylko, że na tym podziale PKP, będzie się opierał podział na kategorie zrobiony przez DP. Nie wiem czy DP już dokonał tego podziału, jeżeli tak to trudno go jakoś odnaleźć. Jest jeszcze jedna kwestia, ponieważ pierwszy post wynikał głównie z niedoczytania dokładnie artykułu:

Jednocześnie zaznaczył, że złożenie cennika nie oznacza automatycznie wprowadzenia dodatkowego obciążenia dla przewoźników. Pod warunkiem jednak, że ich zobowiązania z tego tytułu jako forma dotacji do infrastruktury kolejowej przejmie skarb państwa.

I dokładnie, nigdzie nie jest powiedziane, ze to pasażer będzie ponosił koszty. Wszystko jest obecnie na etapie uzgadniania i projektowania. Jak będzie to dopiero zobaczymy. Osobiście to nie mam nic przeciwko podniesieniu ceny biletu nawet o tą złotówkę, jeżeli oczywiście pójdzie na to, co obiecuje prezes Prześluga.
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · margor
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · MarcinB
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · paki
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · MarcinB
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · MarcinB
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · mxk
Re: Znamy cennik opłaty dworcowej · 13 lat temu · Bodek
Ale o so hozi? · 13 lat temu · MaK
Re: Ale o so hozi? · 13 lat temu · margor
Re: Ale o so hozi? · 13 lat temu · LinX
Re: Ale o so hozi? · 13 lat temu · MarcinB