Forum

Strajk na kolei. We wtorek pociągi mogą stanąć

Ostrzegawczą akcję protestacyjną planują na wtorek związkowcy z kolejowej spółki Przewozy Regionalne. W praktyce oznacza to, że obsługiwane przez tę firmę pociągi nie będą jeździły przez dwie godziny - staną na trasie lub w ogóle nie wyjadą ze stacji.
MaK napisał(a):

> Ja się całkowicie z Tobą zgadzam. Zresztą paki napisał niżej to > co chciałem ja.

No i po strajku. Ciekawi mnie co dobrego on przyniósł poza tym, że część ludzi się wkurzyła, część opanowała nowe wiązanki łacińskie, a słaby wizerunek kolei, upadł jeszcze bardziej. Powtarzam, nie neguję tego, że kolejarze powinni więcej zarabiać, ale wiesz, to dotyczy WSZYSTKICH pracowników w Polsce. To co napisał paki, jest oczywiście prawdą (sam zarząd PR to przyznaje), ale zawiera to też pewną nieścisłość. To jest PODSTAWA uposażenia, a do wypłaty, należy wliczyć jeszcze dodatki, za wysługę lat, premie no i ulgi w przejazdach, które wam się IMHO należą, ale większość pasażerów ma o nich inne zdanie.

> Marcin, masz inny pomysł niż strajk by w obecnej sytuacji przebić > beton? Akcje i groźby były już.

Tego betonu nie przebijesz i tym bardziej się dziwię kolejarzom z PR, że chcą dalej trwać w tym chorym układzie, zamiast szukać nowych rozwiązań. I tak kolejarze PR są na garnuszku marszałków i tak, więc czym szkodzi pracowanie w spółkach marszałkowskich i odłączenie się od Wileńskiej? A tych spółek będzie coraz więcej, bo np. w piątek licencję dostała ŁKA i od 2013 rozpocznie swoją działalność. Szkoda mi zwykłych kolejarzy, którzy stają się narzędziem w rękach związkowców, przyssanych do centrali PR i broniących tylko swoich interesów, pod wzniosłymi hasłami oczywiście. Rozdrobnienie w sposób jaki przedstawiają związkowcy, nie jest oczywiście dobre, ale przy wprowadzeniu wspólnych taryf i honorowania biletów wszystkich spółek (a to będą musiały wprowadzić), dla podróżnych nic się nie zmieni,a dla kolejarzy stwarza się szansa na pracowanie w normalnych warunkach, co potwierdza np. sytuacja w KŚ, które proponują dużo lepsze warunki niż ŚZPR. Sam jeszcze kilka miesięcy temu uważałem, że w jedności siła, ale czas weryfikuje poglądy i wg mnie (moje subiektywne odczucie) PR w obecnej formie powinien przestać istnieć. Upadłość pozwoli na spłatę zobowiązań, a na gruzach może powstać nowa firma, która powinna zająć się dochodowymi IR i RE, a przewozy w województwach niech prowadzą spółki marszałkowskie.

> Ponadto, zapraszam do lektury: > http://www.zzdrpkp.org.pl/465,informacja-medialna-po-nadzwyczajnym-posiedzeniu-rady-krajowej-zzdr-pkp.htmlhttp://www.zzdrpkp.org.pl/468,nasza-polemika.html

To są wasze związkowe sprawy, częściowo przyznaję wam rację, ale też częściowo popieram min. Massela. Jako częsty pasażer PR mogę powiedzieć tylko jedno. Nie podoba mi się palenie w przedziałach służbowych, oraz nadstawienie kieszeni. Sporadyczne przypadki, ale jednak się zdarzają.
Re: Strajk na kolei. We wtorek pociągi mogą stanąć · 12 lat temu · MarcinB
DB · 12 lat temu · lukaszenko
Re: DB · 12 lat temu · Lukasy
Re: DB · 12 lat temu · zack1989
Re: DB · 12 lat temu · lukien213
Re: DB · 12 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: DB · 12 lat temu · lukaszenko
Re: DB · 12 lat temu · mxk
Re: DB · 12 lat temu · MarcinB
Re: DB · 12 lat temu · mxk
Re: DB · 12 lat temu · margor