Forum

Trzebież: Ze Szczecina koleją

Wznowienie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej do Trzebieży będzie możliwe, gdy pojawią się nowe elektrowozy. Przywrócenie kolejowych przewozów pasażerskich na linii kolejowej nr 406 Szczecin Główny - Police - Trzebież Szczeciński znajduje się na liście zamierzeń Urzędu Marszałkowskiego.

wysłane przez kapremwyspa

Rok 1964! Najpierw praca w lok. Szczecin Gł., na spodach u Misztala. Kurs palacza w tym czasie, a po nim na parowóz! Ciężko było. Pracowałem na Pt31, Pt47 no i Tkt48, z różnymi mechanikami, lepszymi, gorszymi, wciąż na łopacie, o stockerku mogłem tylko pomarzyć. Trasy na Poznań, Zieloną Górę, Świnoujście, Godków-Siekierki, Kostrzyn, Świnoujście no i Trzebież. Byłem tam zaledwie kilka razy. Pamiętam niewielką, bodaj czterokanałową szopę, przed nią małą obrotnicę. Za szopą, od strony Szczecina, piętrowy budynek z czerwonej cegły z jadalnią (zupa na bony w blaszanej misce) i noclegownią i umywalnią, a obok wieża ciśnień. Nie pamiętam miejsca bunkrowania ani w którym miejscu stał żuraw, chyba przy peronie wyjazdowym. Pamiętam tylko zmęczenie! To było 49 lat temu! Pozdrawiam
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · sulzer
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · michaux
Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · kapremwyspa
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · MaK
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · margor
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · MaK
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · margor
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · MaK
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · MaK
Trzebież: Ze Szczecina koleją... · 12 lat temu · kapremwyspa
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją... · 12 lat temu · margor
Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · kapremwyspa
Re: Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · MaK
Trzebież: Ze Szczecina koleją · 12 lat temu · kapremwyspa