Forum

Jeden z niewielu zachowanych "osiołków", które zamiast...

zdjęcie
Jeden z niewielu zachowanych "osiołków", które zamiast pojść na żyletki, są dopieszczane przez pasjonatów kolejnictwa
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Ogólnie bardzo ucieszyła mnie oddolna inicjatywa lokalnych miłośników z bywającym na tym forum Sakoriusem, by odświeżyć naszą pomnikową tekatkę. Szkoda że nie nagłośniono jej bardziej - może wówczas chętnych do pracy byłoby więcej i robota poszłaby lepiej.

Teraz mimo włożonego przez nich, niewątpliwie nie małego wkładu pracy parowóz wygląda lepiej, ale nie można powiedzieć że dobrze. Albo ekipie przestało się chcieć, albo miała bujną fantazję (nie posądzam, ale kto wie)- w każdym razie tekatka została oszpecona i straszy dziwnym malowaniem. Szpecą ją białe nierówne ramki okien (wyglądają jakby ktoś zamiast wąskim pędzlem próbował je odmalować ławkowcem), nie wiedzieć czemu biały (jasno szary?) dach oraz zamalowane tabliczki. Do zrobienia, a raczej poprawienia zostało tak niewiele, a nikt nie kwapi się by to zmienić.

Może wśród nas znalazłoby się kilka osób chętnych do spędzenia popołudnia (albo dwóch, bo raczej więcej nie potrzeba), by dokończyć to czego nie zdążyli zrobić inni? Oczywiście trzeba by zrobić zrzutę na farbę - z 5 litrów czarnej, trochę czerwonej i białej i rozpuszczalnik. Koszt byłby niewielki.

I drugie pytanie - kto jest obecnie właścicielem parowozu? Coś mi świta że PLK, ale nie jestem pewien czy aby nie Cargo. Trzeba by zapewne uzyskać od nich jakąś zgodę.

Jakby co - ja ten jeden weekend mogę poświęcić i pomóc przy robocie, ale przydałoby się jeszcze kilka osób, choćby tylko do zrzuty, po to by koszty (na osobę) były jak najniższe.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Jeden z niewielu zachowanych "osiołków", które zamiast... · 12 lat temu · Bodek
Tkt48-29 · 12 lat temu · sulzer
Re: Tkt48-29 · 12 lat temu · Bodek
Re: Tkt48-29 · 12 lat temu · sulzer
Re: Tkt48-29 · 12 lat temu · Bodek