Forum

Przewozy Regionalne tylko do końca 2012 roku?

W czasie spotkania marszałków z przedstawicielem Ministerstwa Infrastruktury podjęto decyzję, że Przewozy Regionalne mają funkcjonować tylko do końca przyszłego roku – informuje Radio Opole. Rzecznik Przewozów Regionalnych nie potwierdza tych informacji.

wysłane przez Korczian

No, to teraz będzie zabawnie... Dla przykładu - jak zorganizować połączenia Szczecin - Poznań? Czy mające powstać KZ będzie je obsługiwać? A może wyłącznie obsługa przez KW? Jaka oferta cenowa? Jak z honorowaniem biletów KZ w KW i odwrotnie? Oczywiście, może być umowa między KZ i KW, że prowadzą przewozy na trasie Poznań - Szczecin, mają jednolitą taryfę itd. Ale dla pasażerów to już będzie spory ból głowy, czy w dany pociąg mogą wsiąść czy nie.

Ten podział może się sprawdzić w ruchu w obrębie jednego województwa (ze Szczecina do Koszalina, Gryfina, Świnoujścia, Kołobrzegu itp.). Dalej zaczynają się schody.

Cóż, podziały podziałami, ale może z tego wyjść naprawdę spory bałagan. PIC już nie będzie miał konkurencji w kwestii połączeń dalekobieżnych... :| A interREGIO okazały się naprawdę strzałem w 10. Ciekawe, czy KZ mogłoby stworzyć wagonowe (lub oparte na jednostkach) połączenie do Warszawy lub Krakowa?

P.S. Opinia mojego znajomego: "Kiedyś kolej była państwowa, tory państwowe, ziemia, na której leżą tory też i ten system dawał radę. A teraz każdy ma swój kawałek, i jedynie kłócą się o pieniądze oraz co do kogo należy".

-- 89426 gotów.

Vmax>=160 na D29-351!
Przewozy Regionalne tylko do końca 2012 roku? · 10 lat temu · Korczian
[OT] · 10 lat temu · mxk