W pierwszych słowach przedstawię się, bo to pierwszy mój post na tym forum (chociaż czytam je od dawna). Mam na imię Mateusz, jestem ze Szczecina a interesują mnie głównie tematy kolejowe.

Niestety miejsca na "Pożegnanie SA110" już się skończyły i teraz można już tylko zapisywać się na miejsca rezerwowe (ja się jeszcze załapałem na listę podstawową).

Co do pomysłu imprezy na linii 420 to pomysł niewątpliwie bardzo dobry, tylko prawdę powiedziawszy mam wątpliwości czy będzie rynek na tyle imprez ile szykuje się w tym roku (oczywiście myślę o skali kraju). Niestety koszty wynajęcia pociągu (choćby SA110, nie mówiąc o składzie) są tak wysokie, że impreza musi zebrać pewnie tak ponad 100 ludzi przy niemałej cenie, tak więc przypuszczam że chętnych tylko z ZachPom tylu nie będzie.

Natomiast warto wiedzieć, że GKD poważnie rozważa możliwość imprezy na zrewitalizowanej i częściowo odbudowanej linii 403 (Ulikowo - Kalisz Pom. - Wałcz - Piła). Jest pomysł na imprezę w sierpniu jeszcze przed uruchomieniem tam ruchu planowego. Propozycja na dzisiaj obejmuje imprezę na składzie SU45 + 2Bh. Gdyby udało się wynająć za przyzwoite pieniądze SM42, to może będzie stonka. Podobnie jeśli uda się ściągnąć to będą też bipy zamiast Bh. Wszystko zależy od ceny.