Forum

PR zawieszają kursowanie pociągów na trasie Piła –...

Z dniem 21 lutego 2012 Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych zawiesza kursowanie pociągów na trasie Piła Gł. - Wałcz - Piła Gł. Dlaczego? - Ze względu na ograniczenie finansowania ze strony organizatora przewozów - wyjaśnia Mateusz Żmuda, dyrektor zakładu.
wojtazz napisał(a):

 

> O, dobrze gada. A koledze Sulzer proponuję poczytać ustawę > odpowiednią, kto za co odpowiada (albo o transporcie kolejowym, > albo o transporcie publicznym, a najlepiej obie na raz ;) )

Wiem doskonale, jakie panują realia na współczesnej kolei, i nie widzę konieczności odsyłania mnie do literatury, którą kolega Wojtazz wymienił w swoim poście. Chciałem zwyczajnie w świecie wyraźić swoje niezadowolenie całą sytuacją polskiej kolei. A kartkowanie ustawy, która z chwili, na chwilę jest zmieniana, bo co rusz ktoś ma zamiar powoływać nowe spółki, by umieszczać w ich radach nadzorczych swoich znajomych. Niedługo będzie tak, że za szyny odpowiada spółka "Alfa", za śruby podkładowe odpowiada spółka "Beta", a za podkłady torowe jeszcze inna spółka, i tak za każdy element składowy toru kolejowego, będzie pobierana osobna opłata za korzystanie z niego przez poszczególnych przewoźników, których nie ukrywając, w naszym kraju jest masa...

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 1477km
Frekwencja · 12 lat temu · Bukowy
A od września... · 12 lat temu · margor
Re: A od września... · 12 lat temu · (użytkownik usunięty)
Data · 12 lat temu · pioko17
Re: Data · 12 lat temu · sulzer
Re: Data · 12 lat temu · marko
Re: Data · 12 lat temu · sulzer
Re: Data · 12 lat temu · Mareczek
Bez KKA · 12 lat temu · MQ
Re: Bez KKA · 12 lat temu · marko
Re: PR zawieszają kursowanie pociągów na trasie Piła –... · 12 lat temu · sulzer
Frekwencja · 12 lat temu · eReNWalcz
Re: Frekwencja · 12 lat temu · Bodek
Najnowsze wieści · 12 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Najnowsze wieści · 12 lat temu · Bukowy
Re: Najnowsze wieści · 12 lat temu · wojtazz
Re: Najnowsze wieści · 12 lat temu · matwag