Forum

Zachodniopomorskie kupi 7 ezetów od Przewozów Regionalnych

Województwo zachodniopomorskie rozstrzygnęło przetarg na zakup 7 używanych elektrycznych zespołów trakcyjnych z ważnym świadectwem sprawności technicznej. Wybrana została oferta Przewozów Regionalnych.

wysłane przez ilm19

Rdza rdzą, ale jest jeszcze jedno.

Obecny zakres modernizacji "kibli" (standardy AKM, AKŁ itp.) to już znaczący skok jakościowy. Miło się jeździ klimatyzowanymi pociągami z wi-fi, które nie szarpią już przy starcie. Jednak pozostały dwie rzeczy, które nadal mnie nieco irytują w tych wszystkich modernizacjach.

Chodzi o wyciszenie wnętrza, zwłaszcza w okolicach przejść między członami, oraz o szarpanie na ciaśniejszych łukach i zwrotnicach. Mimo wszystko ciągle jest dość głośno, gdy siedzi się przy przejściu do następnego członu, zwłaszcza że drzwi nadal wykonane są w klasycznej "technologii". Przydałoby się lepsze wyciszenie. Może jakieś lepsze, grubsze uszczelki? Albo drzwi z szyną wpuszczoną w podłogę, żeby nie było szpary na dole. Z "kiblowej" klasyki zostało jeszcze szarpanie. Po prostej zmodernizowane jednostki jadą gładko, ale przy przejazdach przez zwrotnice nadal rzuca na boki.

Generalnie, lubię te wszystkie klasyczne "kiblowe" cechy i gdy jadę niezmodernizowanym egzemplarzem to lubię się wsłuchać w odgłosy i poczuć te wszystkie szarpnięcia. Ale to jest co innego, ja jestem hobbystą, a pasażer oczekuje tego, żeby zmodernizowany pociąg był cichy i wygodny.
Hmm · 11 lat temu · pioko17
Moderna kibli · 11 lat temu · Piotr_B
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · ilm19
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · MaK
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · MaK
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · wojtazz
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · MaK
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · wojtazz
Re: Moderna kibli · 11 lat temu · Korczian