Forum

Sukces nowej linii kolejowej. Czas na kolejne

Jeżdżące od 1 września pociągi na linii ze Szczecina do Wałcza i Piły mają więcej pasażerów, niż zakładały optymistyczne scenariusze przed uruchomieniem połączenia. Jest też teoretyczna szansa na powrót pociągów na inne zamknięte przed laty trasy.
margor napisał(a):

> A orientujesz się może, co zostało z torowiska dawnego > "węzła pyrzyckiego"? - mam na myśli trasy na: > a) Gorzów > b) Kostrzyn (chyba kończy się w Głazowie?) > c) Godków (złom?) > d) Gryfino (złom?)

Wszystkie wjazdy i wyjazdy na stacji są całe i powiem Ci szczerze, że wyglądają dosyć dobrze (jakby pociąg nie jechał tamtędy z 2 tyg. a nie kilka lat, no ale od czasu kiedy tam byłem minęło kilka miesięcy) Nie przechadzałem się dalej więc nie powiem dokładnie jak wygląda stan torowiska za semaforami wyjazdowymi. Wiem tylko, że torowisko, które najdalej wylatuje za Pyrzyce w kierunku Kostrzyna kończy się chyba kawałek za Lipianami. Linia do Gryfina jest rozebrana jakiś kilometr może mniej za semaforem wyjazdowym. Godków jest w fazie likwidacji (obecnie wzieli się chyba z odcinek Kozielice - Tetyń), ale jak mówie jest to nieoficjalne info. Mam na roku kolege z Lipian, podpytam go czy mniej więcej orientuje się na temat przywrócenia do jego gminy pociągu, jak wygląda linia i tak dalej.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 8334km

www.zkmk.org
Re: Sukces nowej linii kolejowej. Czas na kolejne · 11 lat temu · sulzer
Re: Sukces nowej linii kolejowej. Czas na kolejne · 11 lat temu · (użytkownik usunięty)