Forum

Zachodnia grupa zakupowa kupi tylko 9 pociągów?

Województwo zachodniopomorskie opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne, w którym wyraża zamiar zakupu nowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych w ramach tzw. zachodniej grupy zakupowej. Przewiduje ono możliwość ograniczenia zakresu zamówienia z 17 do 9 pojazdów.
pioko17 napisał(a):

> – Z naszego budżetu przeznaczyliśmy na ten cel 50 mln > zł. Będzie to projekt w ramach Programu Operacyjnego > Infrastruktury i Środowiska realizowany w partnerstwie z > regionami zachodniopomorskim i dolnośląskim. > > http://www.rynek-kolejowy.pl/42299/__Polak_Przewozy_Regionalne_wychodza_naprosta__.htm >  > Czyżby Dolnośląskie zmieniło zdanie na temat ZGZ? Bodek, > Ty coś o tym wiesz. ;)

Nie, to przejęzyczenie pani marszałek, albo wybujała fantazja dziennikarza. W grupie pozostały jedynie nasze dwa województwa, a przetarg będzie rozpisany na 9 pojazdów z opcją zwiększenia zamówienia do 17 pojazdów w przypadku zwiększenia poziomu unijnego dofinansowania z 50 do 75%. Wstępne przymiarki mówią że w przypadku tej drugiej opcji my weźmiemy 13, a lubuskie 4 EZT.
Re: Zachodnia grupa zakupowa kupi tylko 9 pociągów? · 11 lat temu · Bodek