Korczian napisał(a):

> Kiedyś, czego nie pamiętają najstarsi górale, jak > najbardziej była. ;)

Nawet widać jeszcze ślady którędy biegła. Natomiast brak jest realnych perspektyw na odbudowę choćby fragmentu "Linii Sobieradzkiej".

> Nie widzę tego. Prywaciarze na pewno nie będą chcieli brać > w tym udziału, bo to oznacza przekazanie części zysków > gdzieś dalej. Nie wiem, jaka taryfa i sposób rozliczania > musiały by być, by usatysfakcjonować prywaciarzy. Chyba > takich nie ma ;)

Może po prostu określona dopłata do wykonywanych wozokm na obszarze gmin Szczecin i Stare Czarnowo w zamian za honorowanie przez przewoźnika biletów metropolitalnych. Choć patrząc realnie i komentując ironicznie: już widzę jak miasto Szczecin się pali do tego by płacić komuś za kursowanie do sąsiedniej gminy...

> Sam koncept jest niezły. Ale warunkiem byłoby (moim zdaniem) > puszczenie przez ZDiTM linii autobusowej do Starego Czarnowa. > Patrząc dzisiaj - kompletne sci-fi.

Łatwiejsze chyba byłoby "ucywilizowanie" i "uregulowanie" funkcjonujących tam przewozów, które istnieją obecnie bez dopłat i sięgają znacznie dalej niż do Starego Czarnowa.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.