Forum

Pociągiem przez Poznań taniej niż tramwajem. Za dwa...

Kolejarze rzucają wyzwanie komunikacji miejskiej. Za zaledwie 2 zł można teraz dojechać pociągiem np. ze Strzeszyna albo z Dębca do samego centrum miasta. I to dużo szybciej niż autobusem czy tramwajem.
Ferrix napisał(a):

> Nie 4,40 (normalnie) tylko 3,60 w ofercie Bilet strefowy

Co się czepiasz. Wszystko się zgadza, bo 4,40 płacisz w taryfie podstawowej (dlatego w nawiasie masz napisane "normalnie"). Wynika to z faktu, że sporo ludzi nie zna Biletu Strefowego (być może autor artykułu też), a wyszukiwarka połączeń na PKP nie podaje możliwości kupienia takiego biletu, tylko podaje cenę normalną.

Ostatnio skorzystałem 2x z opcji Biletu Sąsiedzkiego - bardzo fajna sprawa. Przydałyby się jeszcze automaty, bo np. na stacji w Dąbiu potrafią tworzyć się grube kolejki i jest problem z nabyciem biletu na czas. Od pewnej konduktorki dowiedziałem się również, że niektórzy kombinują kupując 3 bilety sąsiedzkie między trzema stacjami i wychodzi im taniej np. 80 gr niż w normalnej taryfie. Polak potrafi. :) Bardzo cenna inicjatywa. W połączeniu z Biletem Strefowym bardzo zachęca do podróżowania pociągiem w Szczecinie. Wielka szkoda, że tylko w obrębie kilku stacji, bo pozostałe nieczynne od zamierzchłych czasów...

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571