Forum

Modernizacja linii z Wrocławia do Poznania w toku

Linia kolejowa łącząca Wrocław z Poznaniem jest intensywnie modernizowana – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Kolejarze wymieniają i przebudowują wszystkie elementy infrastruktury potrzebnej do prowadzenia ruchu pociągów.
Ferrix napisał(a):

> Po remoncie tak... Tylko u nas jakoś te remonty dróg żelaznych > ciągną się jakoś w nieskończoność (vide: linia 9 > Warszawa-Gdańsk).

Wydaje mi się, że powodem dla którego te remonty się tak ciągną jest stały ruch pociągów na tych trasach. Gdyby je zupełnie zamknąć na pewno trwałoby to o wiele szybciej. A tak jeden tor jest remontowany a potem drugi.

> Niezrozumiałe jest dla mnie wytrasowanie tego pociągu (jak i > późniejszego "Rozewia") jednocześnie przez Ostrów Wp. i > Krotoszyn...

A którą inną linią te pociągi miałyby jechać?

> KKA? Znajdź mi proszę KKA z Poznania w kierunku Wrocławia > skomunikowaną z "Uznamem" (1:30 w nocy w Poznania).

Hmm, no najwyraźniej już nie ma. Przed zmianą rozkładu był. Niestety obowiązywała w nim taryfa TLK (tylko bez miejscówek :P) a jakość autobusu powalająca nie była.   > Dzięki, z przesiadką w Kutnie ze "Szczecinianina" (na > "Cegielskiego") jestem na tą samą godzinę...

No jak zależy Ci na godzinie przyjazdu to raczej dużego wyboru nie masz; pociąg o którym wspominałem odjeżdża ze Szczecina przed 13 i jedzie mniej niż 10h.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"