Forum

Śmiertelne zderzenie pociągu osobowego z samochodem...

Dzisiaj około godziny 14:15 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na ulicy Szosa Świdwińska doszło do zderzenia pociągu REGIO relacji Szczecin Główny - Słupsk (pociąg nr 88122) z samochodem osobowym marki Isuzu. W wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie osoby. Ruch kolejowy na odcinku Łobez - Worowo jest wstrzymany (planowane przywrócenie ruchu około godziny 19:00), została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Policja ustala przyczyny wypadku.
Lukasy napisał(a):

> Śmierć człowieka prawie zawsze jest tragedią i prawie zawsze > rodzi czyjś żal, ale nie znaczy to, że nie można zwrócić > uwagi na coś, co moim zdaniem jest pomyłką. Można było > napisać "Zderzenie pociągu z samochodem, dwie osoby nie > żyją.". Dla mnie personifikacja poszła za daleko i efekt > jest... niezbyt udany.

Ok, można było. Ale zapytam, po co? Życia tym nikomu się nie wróci, a jeśli chodzi o zdarzenie, w którym życie straciło dwoje ludzi, to nie myślę, aby większość zwracała uwagę na jakiekolwiek środki stylistyczne użyte w tytule, czy w jakimkolwiek fragmencie tekstu. Owszem, zawsze znajdzie się grono tzw. "hejterów", którzy zawsze i wszędzie muszą dodać swoje przysłowiowe "3 grosze", przywykłem do tego, i w internecie jest to czymś normalnym. Ale w tym przypadku przekracza to moim zdaniem granice dobrego smaku.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 3525 km

www.zkmk.org