Forum

Odstawiony na boczny tor stacji w Dolicach wagon typu 162A,...

zdjęcie
Odstawiony na boczny tor stacji w Dolicach wagon typu 162A, który z powodu awarii musiał zostać odłączony ze składu porannej "Mewy"
Korczian napisał(a):

> Pasażerowie na pewno byli zachwyceni tym faktem... Jakieś > szczegóły odnośnie awarii?

Wagon zauważyłem idąc peronem w kierunku kasy biletowej. W Dolicach jestem bardzo często u swojej dziewczyny, i zdarzają się różne przypadki. W zeszłym roku byłem świadkiem przymusowego postoju "Podhalanina", ze Szczecina do Zakopanego, który z powodu poważnej awarii jednego z wózków w wagonie 2 klasy, musiał odstawić ten wagon na boczny tor, gdyż jego dalsze pozostawienie w składzie mogło by doprowadzić do wypadku. Najciekawszym elementem całego wydarzenia były manewry EP07 z osobowym drugiej klasy po całej stacji. W przypadku wagonu pochodzącego ze składu RE "Mewa", nie wiem dokładnie co się stało, ale nie wykluczone, że jakaś awaria układu hamulcowego w jednym z wózków, albo jakaś inna poważniejsza awaria, bo podejrzewam, że uszkodzenie zamkniętego obiegu sanitarnego, nie jest na naszej kolei czynnikiem wykluczającym wagon z dalszej jazdy.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 3757 km

www.zkmk.org
Re: Odstawiony na boczny tor stacji w Dolicach wagon typu… · 10 lat temu · sulzer