Forum

Intercity wycina wagony - szczecinianin bez snu

Więcej pociągów EIC i TLK, stały rozkład ich kursowania od świąt aż do końca ferii, dogodniejsze przesiadki - zachwala zmiany we wchodzącym w życie 15 grudnia nowym rozkładzie jazdy kolei PKP Intercity. Nie wspomina jednak, że... ogranicza wagony sypialne i kuszetki. Pasażerów składów kursujących na trasach Szczecin-Warszawa oraz Szczecin - Kraków, a także Kołobrzeg -Kraków czeka zatem długa podróż na siedząco!
Mareczek napisał(a):

> Cała filozofia Intercity. Wracając 2 miesiące temu z > Warszawy chciałem sobie wrócić "Tanią Kuszetką". > Oczywiście biletów już nie było na tydzień przed.

Dokładnie. Ja często jeżdżąc na tej trasie kupuję z wyprzedzeniem (już nie raz przejechałem się właśnie na chęci kupienia kuszetki kilka dni wcześniej) tanią kuszetkę w "Szczecinianinie", bo np. nie mogę danego dnia zdążyć na popołudniowego "Chrobrego" z Warszawy. A teraz - podróż na siedząco (bo w udany zakup biletów z rozsądnym wyprzedzeniem przy takiej ilości wagonów nie wierzę). Intercity odpycha od siebie, ale na tej trasie w sumie nie ma konkurencji.

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
Re: Intercity wycina wagony - szczecinianin bez snu · 10 lat temu · mxk