Forum

Zmiany w ofercie Przewozów Regionalnych

Od 1 września Przewozy Regionalne skoncentrują swoją działalność na obsłudze połączeń regionalnych, uruchamiając codziennie około 1600 pociągów REGIO. Spółka zdecydowała o ograniczeniu komercyjnego segmentu swojej działalności, czyli pociągów interREGIO i REGIOekspres oraz interREGIObusów.
Ferrix napisał(a):

> Dopóki "Mewa" była RegioEkspresem na zmodernizowanych > wagonach typu marlboro, miała sporą frekwencję. Zmieniło > się to odkąd zaczęła kursować na piętrusach i chyba > dwóch przedziałowcach (w tym jednej zdeklasowanej jedynce). > Ludzie są coraz bardziej wybredni i oczekują czegoś > więcej.

Nie tylko pogorszenie komfortu jazdy, ale także brak zniżek za wcześniejszy zakup biletu i brak rezerwacji miejsc, spowodowały że jeździłem Mewą tylko w ostateczności. Niewiele drożej, a czasami nawet taniej wychodził mi zakup biletu na EIC. Ponadto z Poznania około 10 - 15 minut po Mewie jedzie Kossak w kierunku Szczecina z lepszym standardem i w podobnej cenie.

> Z drugiej strony szkoda, bo stanowiła konkurencję dla PKP > InterCity. Może właśnie dzięki temu, że IR kursowały, > to dziś do Poznania na TLK i IC jest Bilet Relacyjny? Ciekaw > jestem (jeśli mam rację) jak długo zostanie ta oferta > utrzymana.

Oby została jak najdłużej, bo podróż koleją na trasie Poznań - Szczecin wypada szybciej niż jazda samochodem lub autobusem, co jest wręcz wyróżniające się na skalę krajową. Podwyżka cen biletów tylko zacznie "urywać łeb kurze znoszącej złote jaja".
Re: Zmiany w ofercie Przewozów Regionalnych · 8 lat temu · 333Wojtas333