Forum

Wykoleiły się wagony z amoniakiem

O g. 15.40 szczecińska straż pożarna otrzymała informację, że na ulicy Wiosennej w Dąbiu wykoleiły się cztery cysterny z amoniakiem. Na miejsce musiały pojechać dwa zastępy strażaków wyspecjalizowane w ratownictwie chemicznym.

wysłane przez Ferrix 8

Jeszcze wiadomość z dziś (także 24Kurier)

W miejscu wykolejenia się cystern z amoniakiem przy ul. Wiosennej w Szczecinie Dąbiu trwają przygotowania do przepompowania niebezpiecznej substancji. Sytuację ocenili specjaliści z Puław. Akcja ma rozpocząć się we wtorek o godz. 17 i wtedy też wstrzymany zostanie ruch pociągów ze Szczecina Głównego.

- Prosimy okolicznych mieszkańców o zabezpieczenie się i nie otwieranie okien po godz. 17. Amoniak w czasie przepompowywania może się wydostawać i może być wyczuwalny drażniący zapach, ale nie będzie to niebezpieczne - apeluje Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiego komendanta straży pożarnej.


---

Co do zamknięcia ruchu - słyszałem dziś informację, że pociągi PKP IC mają dojeżdżać do Stargardu Szcz., a Regio do Szczecina Dąbia - i dalej obydwaj przewoźnicy mają uruchomić komunikację zastępczą.

A tak w ogóle to należałoby to miejsce zbadać... Do podobnego zdarzenia już doszło parę tygodni temu w tym samym miejscu.

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Wykoleiły się wagony z amoniakiem · 6 lat temu · Ferrix