Forum

Komunikacja miejska na regaty

W związku z organizacją finału regat The Tall Ships Races 2017 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Jasiek napisał(a):

> Przeniesiono, bo jest czy będzie buspas na Gdańskiej.

Wiem wiem, ale gdyby go nie było, autobusy pospieszne i tak mogą przecież zjeżdżać w stronę lewego pasa przed Basenem i wjeżdżać na torowisko. Wariant idealny w sytuacji, gdy gdzieś się spieszysz, ucieknie tramwaj, a nie ma czasu biec na przystanek pospiesznych, a także do przesiadek w stronę Placu Rodła, gdzie z tramwajów jedzie tylko dwójka.

Natomiast mam jeszcze jedną myśl, od razu mówię, że to nie jest "źle, że tak nie zrobili; to świetny pomysł; itd.", takie po prostu luźne rozważanie. Jadąc dzisiaj do pracy na 8 do centrum widziałem jaki korek wygenerował ten buspas. Jestem za promocją komunikacji, sam z niej codziennie korzystam, natomiast jednak mam wątpliwości co do sensu tego rozwiązania przy tej imprezie. Są wakacje, z buspasa korzystają linie A, B, C, G i PKSowa jedynka. Bardzo mocno uśredniając, będzie to gdzieś jeden autobus na 4-5 minut? Czy to jest warte zabierania pasa? Na tej edycji TTSR z parkingu przy MTS autobus dowozi na przesiadkę na tramwaj na Jaśminową. Czy nie byłoby rozsądnym rozwiązaniem, na czas tej imprezy, nie robić tego buspasa, zawiesić linie pospieszne, a autobusami z nich znacznie wzmocnić linie dowożące do tramwajów, równocześnie wzmacniając linie tramwajowe? To taka moja bardzo luźna myśl, nie wiem jak to ma się do realiów typu liczba motorniczych i innych, natomiast myślę, że dla tak nieznacznej liczby autobusów nie warto jeszcze bardziej korkować Gdańskiej zabierając jeden pas. A może w ogóle ten buspas jest zbędny, bo korki nie sięgają poza zasięg obecnego buspasa zaczynającego się przed Portem Centralnym? Tak przynajmniej było, jak jechałem dzisiaj rano. Ps. Nie zlinczujcie mnie, że jestem samochodowym lobby, bo nie jestem. :D