Forum

Zachodnie Pomorze: Zatrzymujemy odpływ pasażerów od...

Różnica pomiędzy liczbą pasażerów przewożonych w 2010 i w 2017 roku na terenie Pomorza Zachodniego jest spora. W ciągi 7 lat, pomimo chyba najbardziej zaawansowanego projektu wymiany taboru w kraju, z przejazdu pociągami regionalnymi zrezygnowało 1,2 mln pasażerów (z 7,4 mln do 6,2 mln). Urząd marszałkowski uważa, że właśnie rozpoczął się odwrót od tej tendencji.
Ferrix napisał(a):

[ciach]

Zastanawiam się, czy przy obecnej pracy przewozowej, to na prawdę taki duży problem, by pociągi odjeżdżały w równych odstępach? Wiadomo, że na sieci są też pociągi dalekobieżne i towarowe i podobny problem występuje nie tylko w naszej aglomeracji. Ale jakoś za naszą zachodnią granicą się da. Więc myślę, że tu w dużej mierze problem stoi po stronie PLKi i tak jak jest podane w artykule, zbyt częstych korekt rozkładu jazdy.

Z drugiej strony, w pewnych przypadkach wina leży też po stronie organizatora. Kilkugodzinne przerwy w środku dnia potrafią być nawet na odcinku Stargard - Szczecin Dąbie, co jest w ogóle dziwne. Wiadomo, że zachodniopomorskie ma ogromny problem w postaci niskiej gęstości zaludnienia, ale coś trzeba tym ludziom zapewnić.
Re: Zachodnie Pomorze: Zatrzymujemy odpływ pasażerów od... · 4 lata temu · pioko17