Forum

Kilkanaście pociągów widmo ze Szczecina do Berlina....

Pomimo, że Przewozy Regionalne w porozumieniu z Deutsche Bahn Regio posiadają bardzo dobrą ofertę dojazdu z centrum Szczecina do centrum Berlina przeciętny pasażer nie dowie się o niej z internetu.
W wyszukiwarce połączeń „Sitkol” (także rozklad-pkp.pl) ze Szczecina do Niemiec często zdarzały się błędy, także nie jest to pierwszy taki przypadek. W takich relacjach zawsze korzystam ze strony Deutsche Bahn (jest także po polsku).

"Wirtualna cena także odstrasza" Częściowo się zgodzę. Co prawda pokazuje cenę promocyjną 29 euro, ale... jest także komunikat (szkoda, że tego na polski nie przetłumaczyli):

RE 5801: Szczecin Glowny->Berlin Gesundbrunnen: Information. Für die Relation Berlin - Szczecin ist die alternative Nutzung des Einzelfahrausweises über den VBB-Anstoßtarif (11 Euro) möglich, gültig auch in den jew. Stadtverkehren. Dla relacji Berlin - Szczecin obowiązuje alternatywna taryfa na przejazd jednorazowy z taryfy VBB (11 euro), ważne także w komunikacji miejskiej obu miast.

I jeszcze na koniec: Jeśli zgłosimy chęć zakupu w kasie PKP Intercity [biletu za 11 euro], zostaniemy odesłani z kwitkiem do kasy Polregio, gdzie dopiero go kupimy

Cóż, przydałaby się jakaś informacja przy kasach gdzie można kupić dane bilety. Enigmatyczna informacja - bilety międzynarodowe (kasy IC), bilety w komunikacji przygranicznej (PR) - jest jak widać niewystarczająca.

Może logo DB Regio i skróty VBB, BBT, MVT na okienkach kas PR rozwiązałoby problem?

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ
Kilkanaście pociągów widmo ze Szczecina do Berlina.... · 3 lata temu · Ferrix