Forum

Czy pojedziemy z Choszczna do Złocieńca?

Samorządowcy z gmin położonych na trasie wyłączonej z eksploatacji linii kolejowej nr 410 chcą, by przywrócony został na niej ruch pociągów nie tylko towarowych, ale także ruch pasażerski. I nie tylko na odcinku Drawno – Złocieniec, który przez najbliższe 7 lat będzie remontowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, ale również między Choszcznem a Drawnem. Odbudowę linii nr 410 chce wesprzeć Urząd Marszałkowski, który zwrócił się już z konkretną propozycją współpracy do PKP PLK SA.
Województwo przede wszystkim powinno zakupić tabor spalinowy do obsługi bieżących połączeń (a może nawet zwiększenia ich ilości). Drugim zadaniem powinna być rewitalizacja linii Świdwin - Połczyn-Zdrój - Grzmiąca/ Iwin. Z pewnością więcej ludzi by nią jeździło niż wymienioną w artykule.

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ