Forum

Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach

Zaawansowanie prac przy budowie węzła przesiadkowego w Podjuchach jest bardzo duże. Widać już część dla autobusów, jezdnie, chodniki, budynek kasowy i parking.

alekob1252 napisał(a):
Chyba kiedyś był taki pomysł, przynajmniej słyszałem o nim jakieś naście lat temu. Ale ostatecznie poszli trochę po kosztach i robią to, chociaż nie wiem czy wtedy to nie byłby trochę przerost formy nad treścią oraz nie wiem jak z miejscem na zjady/wjazdy w Granitową.
A tak poza tym to będzie chyba normalny plac ze światłami niż rondo. Chociaż w niektórych miastach tego typu skrzyżowania mają znak "ruch okrężny" i są nazywane rondami, więc jak zwał tak zwał ;)

Też słyszałem kiedyś o dwupoziomowym i ktoś nawet pisał, że takie są plany docelowe, a to co robią teraz, to jest pierwsza część, pierwszy etap, dopóki pieniędzy nie będzie. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Czy to w ogóle ma sens? Nie. Może i poszli po kosztach, ale na wylotówkach powinno się właśnie robić bezkolizyjne drogi, takie, aby można było swobodnie wyjechać, a tak korki jak były, tak będą dalej, tylko, że więcej miejsca będzie. Miejsce na zjazdy/wjazdy pewnie by się znalazły, z tym problemu nie byłoby. Zobaczymy jak to wyjdzie już w wersji finalnej, ale szczerze wątpię, że coś to zmieni. Jedynie poprawi się wygląd, a korki jak były, tak będą dalej
Re: Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach · 3 lata temu · Kostek
Pętla do kasacji? · 3 lata temu · t105n 
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · bartez
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · fan004
Re: Pętla do kasacji? · 3 lata temu · Kostek