Forum

Kolej powróci do Mysłakowic! Coraz bliższy powrót pociągów do Karpacza

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztować rewitalizacja linii kolejowej nr 308 między Jelenią Górą i Mysłakowicami. To pierwszy etap na drodze do uruchomienia połączeń w Kotlinie Jeleniogórskiej, docelowo umożliwiających dojazd koleją do Karpacza, Kowar i Ogorzelca. Dziś w urzędzie gminy w Mysłakowicach plac budowy przekazano wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację, tak aby na linii ponownie uruchomić ruch pasażerski. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Ferrix napisał(a):
To już kolejna planowana reaktywacja linii kolejowych w woj. dolnośląskim, po liniach: 1) Wrocław Psie Pole – Trzebnica, 2) Dzierżoniów Śl. – Bielawa Zach., 3) Legnica – Lubin – Rudna-Gwizdanów, 4) Wrocław Sołtysowice – Jelcz-Miłoszyce, 5) Wrocław Gł. – Sobótka – Świdnica Miasto i za chwilę 6) Rokitki – Chocianów. W planach jeszcze Kłodzko Miasto – Stronie Śl., które już KD obsługują autobusami. Ta Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie próżnuje... Szkoda, że w zachodniopomorskim takiej służby nie ma :(

Niestety, wydaje mi się, że zachodniopomorskie ma zbyt małą gęstość zaludnienia i dużo mniejsze wpływy do budżetu, by móc sobie na to pozwolić. Choć też marzyłaby mi się reaktywacja linii Stargard - Dębno, Świdwin - Połczyn, Wysoka - Płoty czy Stobno - Dobra, to jednak patrząc realnie, póki co nie jesteśmy w stanie stworzyć regularnej i atrakcyjnej oferty na posiadanych liniach, a co dopiero myśleć o nowych trasach. Tabor na tle Polski mamy świetny, ale jeśli chodzi o rozkład, to brak taktu, dziury w rozkładzie na kilka godzin nawet na ważniejszych trasach jak Szczecin - Stargard czy Szczecin - Gryfino, tudzież brak połączeń porannych lub wieczornych w weekendy z miejscowości turystycznych pokazują, że jeszcze wiele zmian potrzeba. Tak na prawdę jedyna linia w regionie, która funkcjonuje tak, jak powinna, to Szczecin - Lubeka, ale ona jest organizowana tak naprawdę przez Niemców, a nie UMWZ.
4
Re: Kolej powróci do Mysłakowic! Coraz bliższy powrót… · 2 miesiące temu · pioko17