Forum
Możliwość pisania na forum dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Bez rewolucji i po staremu. Autobus (na razie) lepszy niż oferta Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
Bez rewolucji i po staremu. Autobus (na razie) lepszy niż oferta Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
Czasu jest coraz mniej. W przyszłym roku na trasie ze Szczecina do Polic mają ruszyć pierwsze pociągi z pasażerami. Jak ustalił "Głos" na razie nie ma pomysłu na rewolucję w komunikacji miejskiej. Podstawą transportu publicznego na wspomnianej trasie będzie nadal linia nr 107.
na razie to nie ma SKM do Polic wiec nie wiem co oni chcą porównywać
To też prawda. Ale jak dla mnie, było, jest i będzie to zaklinanie rzeczywistości i takie polskie uszczęśliwianie na siłę - wmawianie, że pociąg będzie szybszy od dotychczasowego autobusu / tramwaju. Nie twierdzę, że nikt nie przesiądzie się na SKM, ale stawiam na max. 20 – 25 % z wszystkich korzystających dzisiaj z KM na trasie Szczecin – Police. Gdyby ta kolej w Policach docierała w okolice ulicy Wyszyńskiego to wtedy jak najbardziej mogła by stanowić „groźną” konkurencję dla autobusu na tej trasie. O nie powalającej częstotliwości SKM nie wspomnę. I napiszę jeszcze tak: skorzystałem 1x w Wawie z tego odpowiednika szczecińskiej SKM i więcej nie skorzystam, bo: odczekanie swojego do odjazdu (o dotarciu do stacji początkowej nie wspominając) oraz późniejsza przesiadka na autobus (lub pójście „z buta” ponad 1 km) do celu czasowo wyszło dłużej niż bezpośrednim autobusem z Centrum Wawy.