Forum

Bez rewolucji i po staremu. Autobus (na razie) lepszy niż oferta Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Czasu jest coraz mniej. W przyszłym roku na trasie ze Szczecina do Polic mają ruszyć pierwsze pociągi z pasażerami. Jak ustalił "Głos" na razie nie ma pomysłu na rewolucję w komunikacji miejskiej. Podstawą transportu publicznego na wspomnianej trasie będzie nadal linia nr 107.

tomi napisał(a):
na razie to nie ma SKM do Polic wiec nie wiem co oni chcą porównywać

To też prawda. Ale jak dla mnie, było, jest i będzie to zaklinanie rzeczywistości i takie polskie uszczęśliwianie na siłę - wmawianie, że pociąg będzie szybszy od dotychczasowego autobusu / tramwaju. Nie twierdzę, że nikt nie przesiądzie się na SKM, ale stawiam na max. 20 – 25 % z wszystkich korzystających dzisiaj z KM na trasie Szczecin – Police. Gdyby ta kolej w Policach docierała w okolice ulicy Wyszyńskiego to wtedy jak najbardziej mogła by stanowić „groźną” konkurencję dla autobusu na tej trasie. O nie powalającej częstotliwości SKM nie wspomnę. I napiszę jeszcze tak: skorzystałem 1x w Wawie z tego odpowiednika szczecińskiej SKM i więcej nie skorzystam, bo: odczekanie swojego do odjazdu (o dotarciu do stacji początkowej nie wspominając) oraz późniejsza przesiadka na autobus (lub pójście „z buta” ponad 1 km) do celu czasowo wyszło dłużej niż bezpośrednim autobusem z Centrum Wawy.
3