Forum

Bez rewolucji i po staremu. Autobus (na razie) lepszy niż oferta Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Czasu jest coraz mniej. W przyszłym roku na trasie ze Szczecina do Polic mają ruszyć pierwsze pociągi z pasażerami. Jak ustalił "Głos" na razie nie ma pomysłu na rewolucję w komunikacji miejskiej. Podstawą transportu publicznego na wspomnianej trasie będzie nadal linia nr 107.

mch1209 napisał(a):
Wielki potencjał widzę także wśród studentów – SKM przejeżdża w pobliżu wielu kampusów, takich jak te przy ul. Pawła VI, Mickiewicza i Piastów, a w niewielkiej odległości są też duże kampusy przy ul. Żołnierskiej oraz Cukrowej/Krakowskiej. Dzięki SKM można w godzinach szczytu odciążyć przykładowe linie 4 i 7, które obecnie są przepełnione studentami.
Jednak żaden system przesiadkowy, marketing ani zwiększanie częstotliwości kursów nie przyniosą efektu, jeśli SKM nie zostanie włączona do podstawowych sieciówek ZDiTM.

Bilet studencki skm na strefę A miesięcznie kosztuje 74,48zł, a studenci w taryfie ZDiTM mają dużo większe zniżki:
Wszystkie linie z wyjątkiem pośpiesznych i turystycznych:
  • na 4 miesiące za 150 zł ( 74,48zł*4=297,92 zł)
  • na 5 miesięcy za 180 zł ( 74,48zł*5=372,30 zł)

Wszystkie linie z wyjątkiem turystycznych:
  • na 4 miesiące za 245 zł ( 74,48zł*4=297,92 zł)
  • na 5 miesięcy za 300 zł ( 74,48zł*5=372,30 zł)
Post został wyedytowany przez autora.
1