Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Silny wiatr przeszkodził kolei

Mateusz Żmuda, Mareczek za Pedrem,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

Po wichurze, która w nocy przeszła nad województwem wiele pociągów jest opóźnionych, a w przypadku niektórych nie wiadomo nawet, kiedy dojadą do Szczecina.
Z tą ostatnią sytuacją mamy do czynienia w przypadku pociągu pospiesznego "Przemyślanin" relacji Przemyśl - Szczecin, który jest opóźniony na czas nieokreślony. Inne pociągi jadące z kraju mają kilkugodzinne opóźnienia:
  • TLK (Kraków/Warszawa - Świnoujście) ok. 360 minut,
  • "Podhalanin" (Zakopane - Szczecin) prawie 240 minut,
  • "Bosman" (Wrocław - Szczecin) ok. 60 minut.

    Także pociągi jadące ze Szczecina w głąb kraju łapały opóźnienia, czego efektem były dojazdy do stolicy Wielkopolski około 60-80 minut "po planie".

    W przypadku ruchu regionalnego na chwilę obecną jest on prowadzony w miarę planowo (wszystkie trasy są przejezdne), jednakże występują duże opóźnienia. Wcześniej utrudnienia występowały na odcinkach Miały - Krzyż (linia Szczecin - Poznań), oraz w okolicach Łobza, Wysokiej Kamieńskiej (linia do Świnoujścia) i Kalisza Pomorskiego. Z ciekawostek - poranny pociąg z Łobza do Szczecina został odwołany, osobowy nr 9421 relacji Koszalin - Szczecin przyjechał z opóźnieniem 160 minut, natomiast szynobus z Kalisza Pomorskiego utknął kawałek za stacją początkową.
  • 2 komentarze