Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

"Woliner" nie wróci?

mag, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Niemieccy pasażerowie utyskują na likwidację bezpośredniego pociągu z Berlina do Świnoujścia. Tyle że pretensje mogą mieć do Kolei Niemieckich.
Izba Handlowo-Przemysłowa z Neubrandenburga cyklicznie organizuje w Szczecinie "Polsko-Niemiecki Krąg Gospodarki". Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w miniony wtorek, jeden z jego uczestników poskarżył się prezydentowi Piotrowi Krzystkowi na likwidację bezpośredniego pociągu z Poczdamu do Międzyzdrojów. Jego zdaniem, to dogodne połączenie zlikwidowano 6 miesięcy temu, nie wiadomo dlaczego.

- "Woliner" relacji Berlin-Świnoujście był specjalnym pociągiem regionalnym, który jeździł tylko w soboty i niedziele od 24 czerwca do 24 września minionego roku - wyjaśnia Tadeusz Janowicz, rzecznik Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów
Regionalnych w Szczecinie. - O jego uruchomieniu decydowały Koleje Niemieckie. W tegorocznym rozkładzie "Wolinera" nie ma. Niezadowolony pasażer o wyjaśnienie powinien się zwrócić do DB.

W 2006 r. decyzja o uruchomieniu "Wolinera" zapadła dopiero przed sezonem wakacyjnym. Czy tak samo będzie w tym roku, nie wiadomo. Być może DB podliczyły koszty funkcjonowania tego pociągu i go nie wznowią.

Udający się nad nasze morze niemieccy pasażerowie, muszą teraz korzystać z połączeń z przesiadkami. Koleje Niemieckie do kwietnia mają jednak zakończyć remont swoich torów, więc odpadnie im jedna - w Angermünde - na zastępczą komunikację autobusową.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona