Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kradli szyny kolejowe

ap, Głos Szczeciński,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Policjanci zatrzymali 6 sprawców kradzieży szyn nieczynnej trakcji kolejowej w miejscowości Charnowo w gminie Płoty.
Wśród 6 mężczyzn było 2 nieletnich. Łączną wartość skradzionych szyn szacuje się na około 4500 zł.

Policjanci z posterunku w Płotach uzyskali informację o kradzieży szyn z nieczynnej trakcji kolejowej w miejscowości Charnowo. Funkcjonariusze udali się w pobliże miejsca, w którym miało dojść do kradzieży.

W odległości około 1,5 km od miejscowości Charnowo w lesie, policjanci zauważyli mercedesa-busa, w którym spakowanych już było 9 pociętych szyn kolejowych o łącznej długości około 30m.

500 m dalej zauważyli grupę mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli uciekać w głąb lasu. Policjanci podjęli pościg, i zatrzymali 6 osób w tym dwóch nieletnich.

Po wylegitymowaniu okazało się, że są to: Marcin R. lat 25, Rajmund K. lat 18, Dariusz D. lat 18, Dawid M. lat 25 oraz Adam K. lat 14 i Andrzej I. lat 16.

Zatrzymani nie byli agresywni, twierdzili że są na spacerze. Swoją ucieczkę na widok policjantów tłumaczyli tym, że zwyczajem jest, że na widok policji się ucieka. Przy "spacerowiczach" policjanci znaleźli m.in. brzeszczoty do cięcia metalu, łomy i lewarek wraz z ciąganym wózkiem kołowym.

Wszystkich mężczyzn zatrzymano.

Podczas przeszukania jednej z posesji w Nowogardzie znaleziono kolejnych 26 odcinków szyn o długości około 3 metry każdy. Łączną wartość skradzionego mienia szacuje się na około 4500 zł.

Wszyscy zatrzymani sprawcy przyznali się do kradzieży szyn. Grozi im za to kara do lat 5 więzienia. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona