Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Poznań: Cegielski wygrał przetarg na remont lokomotyw

gut, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Fabryka Pojazdów Szynowych zmodernizuje 10 lokomotyw typu EU07. Za milion złotych każdą.
Umowa z PKP Przewozy Regionalne na naprawy główne i remonty tych 10 lokomotyw zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Kontrakt będzie wart około 10 mln zł. Fabryka Pojazdów Szynowych, spółka-córka poznańskich zakładów HCP Cegielski zmodernizowane lokomotywy dostarczy do końca 2007 r. Lokomotywy typu EU07 to jedne z najpopularniejszych uniwersalnych polskich lokomotyw przeznaczonych do ruchu pasażerskiego i towarowego. W latach 1965-74 były produkowane na angielskiej licencji we wrocławskim Pafawagu, a po modernizacji w latach 1983-92 - także w HCP. - Wszystko wskazuje na to, że uzyskamy jeszcze kontrakt na remont ośmiu innych lokomotyw - ujawnia Bogdan Pohl, zastępca dyrektora Fabryki Pojazdów Szynowych.

Nieźle ostatnio radząca sobie na rynku FPS wystartowała także w kilku intratnych przetargach na modernizację wagonów kolejowych dla PKP Intercity. Przetargów jest 38 na różnego typu zadania: naprawy i modernizacje 258 wagonów pasażerskich, 1336 napraw rewizyjnych, a także remonty tzw. wózków jezdnych, po których poruszają się wagony oraz wymiany platform wagonowych. Te przetargi jednak nie zostaną na razie rozstrzygnięte. Dlaczego? Bo specyfikacja, czyli warunki postawione przez zamawiającego, które muszą spełnić oferenci, wzbudziły wiele wątpliwości. Przeciw złej specyfikacji warunków przetargu z początku zaprotestował Newag z Nowego Sącza i bydgoska PESA, ale wkrótce do protestu włączyli się pozostali oferenci, w tym HCP. - Jeśli przerobienie specyfikacji nie wzbudzi kolejnych wątpliwości, to termin składania ofert przesunięty zostanie do 19 marca - mówi Pohl.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy