Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Międzyzdroje - Dworzec bez smrodu

maz, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Temat dworca PKP powraca jak bumerang. Wszyscy są zgodni, że obiekt powinien być wizytówką miasta, tymczasem straszy brudnymi, odrapanymi murami, rozwalonym płotem, zaśmieconymi peronami i smrodliwie ziejącym tunelem.
Samorządowcy zapowiadają, że już wkrótce się to zmieni. Do sezonu dworzec PKP ma zostać odnowiony. Takie uzgodnienia zapadły podczas spotkania władz miasta z dyrektorami zakładów odpowiedzialnych za torowiska, perony i obiekt PKP.

Jeszcze przed wakacjami postanowiono odświeżyć ściany w budynku, uporządkować przejście podziemne oraz perony, naprawić ławki i ogrodzenie, oczyścić nasypy. Dyrekcja PKP przekaże materiał do odnowienia obiektu, a urząd zadba o wykonanie.

- Planujemy wystąpić do urzędu pracy o skierowanie do pracy bezrobotnych, którzy mogliby wykonać remont w ramach prac interwencyjnych - mówi wiceburmistrz gminy Bogusław Tomczyk. - Wspólnie z dyrekcją PKP zastanawiamy się również nad tym, w jaki sposób zagospodarować wszystkie pomieszczenia w budynku dworca PKP. W tej chwili jest on wykorzystywany zaledwie w 30 procentach. Szukamy wśród miejscowych przedsiębiorców osób z pomysłem.

Zakres zadeklarowanych przez PKP napraw nie będzie duży, podobnie jak nakłady finansowe, jakie kolej planuje przeznaczyć na poprawę wyglądu dworca. Inwestycja jest niewielka ze względu na planowaną przez PKP na lata 2008-2013 dużą modernizację torowiska pomiędzy Międzyzdrojami a oddalonym o 5 km Warnowem. Planowana inwestycja obejmie nie tylko tory, ale również zmienione zostanie dworcowe otoczenie. Zostaną przebudowane perony, budynki sąsiadujące z dworcem oraz sam budynek dworca.

źródło: Kurier Szczeciński

4 komentarze