Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warmińsko-mazurskie: Szynobus poważnie uszkodzony w wypadku

tk, woj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez X; zmodyfikowane

Zaledwie kilka dni wcześniej kolejarze cieszyli się, bo na tory wrócił inny autobus szynowy, który kilka miesięcy temu zniszczyli wandale.
W piątek o godz. 11.45 szynobus jadący ze Szczytna uderzył w śmieciarkę, która nie ustąpiła mu pierwszeństwa na niestrzeżonym przejeździe koło Klewek. - Kierowca samochodu z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Pasażerowie nie ucierpieli - mówi Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego wojewódzkiej komendy policji.

Szynobus został poważnie zniszczony. Według kolejarzy, remont będzie kosztował ponad 500 tys. zł. - Musi pojechać do producenta, bo sami nie jesteśmy w stanie wykonać tak dużej naprawy - mówi Stanisław Rychlewski, dyrektor przewozów regionalnych.

Olsztyńskie szynobusy mają wyjątkowego pecha. Ostatnie pół roku stał w warsztacie inny pojazd, który koło Łęgajn najechał na kamień zostawiony przez wandali. Remont kosztował ponad 1 mln zł, czyli jedną czwartą ceny nowego szynobusu. Teraz po torach jeżdżą zatem znowu tylko cztery pojazdy tego typu. - Sprawdzałem statystyki i jestem przerażony tym, co się u nas dzieje. W żadnym innym regionie nie zostało zniszczonych tyle autobusów szynowych, co u nas. Już kilkanaście razy chuligani obrzucali nasze szynobusy kamieniami. Wygląda na to, że nie dorośliśmy, by korzystać z tak nowoczesnego sprzętu - mówi Stanisław Rychlewski.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy