Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Lubelskie: Dwugodzinny strajk na kolei

Bauersoon,

dodane przez Bauer

Przez dwie godziny kolejarze blokowali w czwartek tory na lubelskim dworcu głównym. Pracownicy PKP Cargo protestowali przeciwko przekazaniu lokomotyw innej kolejowej spółce. Dyrekcja uznała protest za nielegalny.
Kilkudziesięciu kolejarzy o godz. 9 zablokowało tory przy dworcu Głównym w Lublinie. Jednak opóźniły się tylko cztery pociągi i to najwyżej o 20 minut. To kolejny etap protestu kolejarzy, którzy wcześniej przez trzy dni okupowali lokomotywownię.

Związkowcy obawiają się utraty pracy po tym jak w marcu PKP Cargo S.A sprzedało PKP Przewozom Regionalnym osiem elektrowozów. Zwolnienia, według związkowców, grożą mechanikom, którzy je konserwują.

Dyrekcje obu spółek uspokajają kolejarzy:

- Nie planujemy żadnych zwolnień - zapewnia Andrzej Skowronek, dyrektor PKP Cargo SA Zakładu Taboru w Lublinie. Przyznaje jednak, że nowych lokomotyw kupować nie będzie, gdyż nie ma takiej potrzeby. - Ci sami ludzie będą przy nich pracowali, tylko w inne spółce. Tłumaczymy to związkowcom, ale nie chcą zrozumieć.

Według Skowronka maszyny zmieniły właściciela, ale po remoncie powrócą do lubelskiego Zakładu Taboru. Zamiast pociągów towarowych będą ciągnąć pośpieszne.

źródło: sko, Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona