Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dramaty na torach - ciąg dalszy

Jakub Roszkowski, darlowo.info,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

To już trzeci wypadek w ciągu kilku tygodni na przejeździe kolejowym w Darłowie!
Wszyscy się boją, że w sezonie dojdzie tu w końcu do tragedii. Bo to jeden z najważniejszych dojazdów do tego nadmorskiego kurortu. Bardzo niebezpieczny.

Tym razem pod koła szynobusu wpadło renault z Tomaszowa Mazowieckiego. - To
ewidentna wina kierowcy - mówi Krzysztof Mojsym, zastępca komendanta policji w Sławnie, któremu podlega Darłowo. - Ale przyznaję, to bardzo niebezpieczne miejsce - kiwa głową.

Turyści z Tomaszowa spędzali nad morzem długi weekend. Jechali z Darłówka w stronę Dąbek. - Na pewno kierowca samochodu nie zastosował się do znaku "stop". Nie zauważył nadjeżdżającego szynobusu i doszło do wypadku - relacjonuje Piotr Wenc z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Maszynista nie zdążył wyhamować. Siła uderzenia była ogromna. - To cud, że oni przeżyli - mówią świadkowie wypadku. W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Wszystkie trafiły z obrażeniami ciała do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- I całe szczęście, że tylko na tym się skończyło. Dobrze znam ten przejazd. Jest w zasadzie dobrze oznaczony. Ale jeśli zdarza się tu już kolejny tak groźny wypadek, no to musimy zareagować - mówi Krzysztof Mojsym. Na szlabany - najlepsze wyjście z sytuacji - nie ma co jednak liczyć. To sprawa PKP, a kolej pieniędzy na ustawienie zapór nie ma. - Lekarstwem na ten problem może być na przykład sygnalizacja świetlna, ewentualnie dostawienie jeszcze jakichś znaków ostrzegawczych. Na szybko nic nie wymyślę, ale na pewno będziemy rozmawiać o tym z zarządcą drogi - mówi funkcjonariusz.

My już do zarządcy dotarliśmy. W Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich o wypadku nic jednak jeszcze wczoraj nie wiedzieli. - Bardzo dobrze, że nas o tym gazeta informuje - odpowiada Bogdan Krawczyk, dyrektor w ZZDW. - Natychmiast się tym zajmiemy. Bo rzeczywiście, w sezonie może być tam bardzo gorąco... Jakie ma propozycje na zabezpieczenie przejazdu? - Światła pulsacyjne, może specjalne progi spowalniające, może tarka na nawierzchni, która przypomina kierowcom, że zbliżają się do niebezpiecznego miejsca. Na pewno coś wymyślimy - obiecał. Oby zdążyli do wakacji.

źródło: darlowo.info

Przeczytaj również: Kolejny wypadek z udziałem szynobusu (30.04.2007)

możliwość komentowania została wyłączona