Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Śląskie: Zatrzymano 19-latka, który podpalił wagon kolejowy

purz, pap, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Śląscy policjanci zatrzymali dziewiętnastolatka z Sosnowca, który 7 kwietnia podpalił wagon pociągu osobowego z Gliwic do Częstochowy. Pociągiem wracali z przegranego meczu w Zabrzu kibice Legii Warszawa.
W ostatnim wagonie pociągu, do którego w Zabrzu wsiadło kilkudziesięciu kibiców warszawskiej drużyny, między Rudą Śląską a Świętochłowicami wybuchł pożar. Wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie wyprowadzeni, ogień po pewnym czasie ugaszono.

Jak powiedział Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji, zatrzymany w tej sprawie tegoroczny maturzysta Szymon G. wyjaśnił policjantom, że z uwagi na tłok, jaki panował w wagonie, podróżował w toalecie. - Mówił, że z nudów darł ręczniki papierowe i wrzucał je do sedesu. Przed wyjściem z toalety wrzucił tam natomiast niedopałek papierosa, od którego zapalił się papier, a następnie wagon - powiedział Pytel.

Straty - jakie wskutek pożaru poniósł Śląski Zakład Przewozów Regionalnych - oszacowano na 508 tys. zł. Jak podkreślają policjanci, zatrzymanie podpalacza było możliwe dzięki analizie materiału zarejestrowanego przez zainstalowany w pociągu monitoring.

W czwartek Szymon G. miał zostać doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego. Za spowodowanie zniszczenia mienia o znacznej wartości będzie mu groziła kara do 10 lat więzienia.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona