Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Żółty papieski pociąg pojedzie na Lednicę

gut, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Na Spotkanie Młodych na polach lednickich będzie można w tym roku dojechać także specjalnym pociągiem, który codziennie kursuje na trasie z Wadowic do Krakowa.
Specjalny pociąg to nowoczesny elektryczny zespół trakcyjny w żółto-białych papieskich barwach. Pojazd kursuje regularnie między Wadowicami a Krakowem od czerwca 2006 r. Idea jego uruchomienia zrodziła się podczas pielgrzymki kolejarzy do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach we wrześniu 2005 r. To podziękowanie polskich kolejarzy papieżowi Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat.

Tym właśnie specjalnym pociągiem będzie można wybrać się na Ogólnopolski Apel Tysiąclecia, zwany Spotkaniem Młodych na Lednicy. Mieszkańcy Małopolski wyruszą nim z Krakowa wieczorem w piątek 1 czerwca nad Jezioro Lednickie. Pociąg dotrze do celu w sobotę 2 czerwca nad ranem i tego dnia odbędzie po dwa kursy z Poznania do Gniezna (z Poznania o godz. 10 i 14.30, a z Gniezna o godz. 11.20 i 18.27). W kasach PKP Przewozy Regionalne w Poznaniu i Gnieźnie można już kupować bilety.

Każdy z uczestników przejazdu otrzyma dodatkowo bilet okolicznościowy oraz koszulkę upamiętniającą przejazd. A podczas jazdy będzie mógł również wysłuchać informacji o Janie Pawle II. Dla pasażerów jadących z Krakowa przewidziane są ciepłe napoje. Mogą też oni liczyć na bezpłatne autobusowe połączenie ze stacji Lednogóra na pola lednickie.

Natomiast z okazji Spotkania Młodych na Lednicy także Intercity uruchomi specjalny pociąg "Święty Jacek", który pojedzie z Przemyśla, przez Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Poznań, do Lednogóry. Bilety w cenie 59 zł (już z miejscówką) na przejazd w obie strony będą dostępne we wszystkich kasach Intercity w całym kraju. Planowy przyjazd do Lednogóry nastąpi 2 czerwca o godz. 13.35, a odjazd w drogę powrotną do Przemyśla dzień później o godz. 19.20.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona