Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Podlaskie: Zmiany w rozkładzie jazdy PKP

tuli, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

"Żubr" jeżdżący codziennie do Warszawy, nowe połączenia z Kuźnicy do Grodna i kosmetyka kilku połączeń do Czeremchy. To głównie zmiany w rozkładzie podlaskich pociągów.
Obowiązywać będą od 1 czerwca. Dobra wiadomość jest taka, że nie zostaną zlikwidowane żadne z dotychczasowych połączeń. Kolej przygotowała za to parę nowości. Pociąg "Żubr" z Hajnówki do Warszawy odjeżdżający o godz. 17.39 teraz jeździ tylko w niedzielę. Przez wakacje będzie kursował codziennie. Podobnie będzie z "Żubrem" jeżdżącym z Warszawy Zachodniej (odjazd godz. 6.55) do Hajnówki, który teraz jeździ tylko w sobotę, przez wakacje będzie kursował codziennie.

Zmiany godzinowe wprowadzone zostaną w kilku kursach do Czeremchy, które latem odjeżdżać będą później.

- Późniejsze odjazdy zaproponowało to Stowarzyszenie Przyjazny Transport z Czeremchy, a urząd marszałkowski pozytywnie rozpatrzył ten pomysł. - wyjaśnia Elżbieta Załuska dyrektorka Podlaskich Przewozów Regionalnych w Białymstoku.

Latem uruchomione zostaną również nowe połączenia relacji Kuźnica Białostocka-Grodno-Kuźnica Białostocka. Pociągi na tej trasie kursować będą codziennie.

- Strona białoruska zgłosiła taką potrzebę. Argumentując to tym, że spora liczba podróżnych codziennie przemieszcza się na tej trasie - dodaje Załuska.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona