Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Polska, Rosja, Niemcy i Białoruś razem tworzą kolej

ask, łup, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Mareczek

Szefowie kolei państwowych Rosji, Niemiec, Polski i Białorusi podpisali w poniedziałek w Moskwie oświadczenie o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa "Eurasia Rail Logistic" - poinformowała agencja Interfax.
Wspólne przedsięwzięcie ma na celu m.in. optymalizację przewozów towarowych pomiędzy Rosją a Europą Zachodnią w ramach międzynarodowego korytarza transportowego Berlin-Warszawa-Mińsk- Moskwa-Niżni Nowogród.

"Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie przewozu towarów z Chin" - powiedział w poniedziałek PAP Marek Sieczkowski z biura marketingu i komunikacji społecznej PKP SA.

Według niego, przewóz towarów z Chin do Niemiec drogą morską trwa miesiąc. Tymczasem przesłanie ich drogą kolejową będzie trwało 12 dni. Podpisane z poniedziałek porozumienie ma zwiększyć przewóz towarów koleją.

Jak poinformował Sieczkowski, porozumienie ma też ułatwić klientom zamawianie przesyłu towaru poprzez uzgadnianie warunków z jednym partnerem, zamiast kilkoma. "Będzie to bardzo korzystna oferta, a czas transportu diametralnie się skróci" - powiedział.

Według niego, porozumienie nie wymaga dużych nakładów ze strony PKP, ponieważ będzie realizowane w oparciu o istniejącą infrastrukturę. Linia, którą będą transportowane towary, wchodzi w skład drugiego korytarza europejskiego, który jest modernizowany m.in. ze środków UE

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy