Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Remont z niespodziankami

mag, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Jest nadzieja, że częściowy remont dworca Szczecin Główny zakończy się przed finałem The The Tall Ships' Races, który odbędzie się w sierpniu. Wieloletnie zaniedbania wymusiły zwiększenie zakresu prac.
Przetarg na remont dworca Szczecin Główny wygrała warszawska firma Complex Bud, która jako jedyna w nim wystartowała. Rejon Dworców Kolejowych w Poznaniu, do którego należy gmach, podzielił zakres prac budowlanych, ograniczonych jedynie do zmiany elewacji frontowej oraz holu wysokiego i niskiego, na etapy. Szybko się jednak okazało, że ich wykonawca będzie miał do zrobienia więcej, niż zaplanowano.

Kiedy ekipa remontowa weszła na dach, wyszło na jaw, że jego więźba jest w większości przegniła. Trzeba więc było wymienić jej elementy. Nowy będzie także zegar i napis na budynku.

Znad wejścia głównego zniknął już bezpowrotnie daszek - "grzybek" nad ulicą Kolumba. Frontowa elewacja szczecińskiego dworca po ociepleniu zostanie otynkowana i wyłożona klinkierem. W tej części budynku do wymiany jest ponad 70 okien. Niestety, rozsuwane automatycznie drzwi pozostaną te same. Nowe będą jedynie wahadłowe, które prowadzą do holu kasowego (niskiego), oraz do klatek schodowych. Na odnowienie, czyli przeszlifowanie, czekają schody wejściowe.

Od jutra (środa) zamknięta dla pasażerów zostanie druga - ta bliżej tunelu - część holu niskiego. Po jego wyremontowaniu oprócz kas będzie tam działać informacja turystyczna Urzędu Miejskiego. Natomiast w odświeżonym holu wysokim swoje Centrum Obsługi Klienta uruchomi spółka PKP Intercity.

Od strony peronów dworzec w tym roku wyglądu nie zmieni.

źródło: Kurier Szczeciński

4 komentarze