Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Remont na Głównym: front i hole na regaty

mag, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

O ile pogoda dopisze, być może przed finałem The The Tall Ships' Races będzie wyremontowana większość elewacji frontowej i dwa hole dworca Szczecin Główny. Wykonawca prac chce się z nimi uporać do końca lipca.
W minionym tygodniu przedstawiciele kolei i warszawskiej firmy Complex Bud oceniali stan zaawansowania remontu dworca Szczecin Główny. Zgodnie ze specyfikacją przetargową zakres prac budowlanych, ograniczonych jedynie do zmiany elewacji frontowej oraz holu wysokiego i niskiego, został bowiem podzielony na etapy. Do 15 lipca wykonawca miał skończyć wymianę tynków na ścianie, w której jest wejście do dworca i hol z kasami.

Niestety, warunki pogodowe - najpierw upały, potem ulewne deszcze, sprawiły, że termin ukończenia przez Complex Bud pierwszego etapu robót okazał się nierealny. Okazało się również, iż zakres prac znacznie przekroczył ich planowany zakres. Kiedy ekipa remontowa weszła bowiem na dach, wyszło na jaw, że jego więźba jest w większości przegniła. W fatalnym stanie była także elewacja budynku.

- Od pogody zależy, czy Complex Bud skończy przed sierpniowymi regatami elewację od strony miasta - mówi Ryszard Pluciński, zastępca dyrektora Rejonu Dworców Kolejowych w Poznaniu, do którego należy szczeciński dworzec. - Ma dołożyć starań, by na koniec lipca było gotowe główne wejście i prawe skrzydło, a także wnętrza obu holi. Być może uda się też zrobić Centrum Obsługi Klienta spółki PKP Intercity w holu wysokim.

W minionym tygodniu doszło także do spotkania prezydenta Szczecina z przedstawicielami PKP SA. Mówiono na nim o utworzeniu nowego centrum komunikacyjnego, którego budowę planuje się jeszcze przed Euro 2012.

źródło: Kurier Szczeciński

9 komentarzy