Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Mazowieckie: Nowy rozkład jazdy PKP od poniedziałku

Agnieszka Kępka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Pięć pociągów relacji Warszawa - Czachówek zostanie odwołanych, jeden skład pośpieszny pojedzie objazdem, a pozostałe do Warszawy będą jechały o co najmniej 5 minut dłużej - od 23 lipca obowiązuje nowy rozkład.
Zmiany w kursowaniu pociągów związane są z remontem linii nr osiem między stacjami Warszawa Okęcie a Warszawa Zachodnia. Prace na tej trasie mają potrwać do końca czerwca przyszłego roku. Jak już pisaliśmy, na dziewięciokilometrowym odcinku położone zostaną nowe tory, będzie wymieniony tłuczeń, zostanie zainstalowana nowa trakcja i urządzenia sterujące ruchem. Roboty wykona konsorcjum Trakcja Polska. Jak informuje Ryszard Bandosz, rzecznik warszawskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych, w poniedziałek początek prac remontowych.

Do końca roku ruch pociągów na tym odcinku będzie się odbywał po jednym torze. Kolejarze planowali wcześniej całkowite zamykanie odcinka na cztery godziny dziennie, ale okazało się, że na tym etapie prac nie będzie to konieczne m.in. dzięki sprowadzeniu przez wykonawcę specjalnej maszyny do naprawy podtorza. Jedynie od 17 do 30 sierpnia, w związku z rozbiórką obiektów infrastruktury, m.in. wiaduktów, od północy do czwartej nad ranem zamykane będą oba tory.

Prace na trasie według kolejarzy nie wpłyną znacząco na liczbę pociągów jeżdżących "ósemką". - Odwołanych zostanie jedynie pięć pociągów jeżdżących między Warszawą a Czachówkiem - informuje Bandosz. Pozostałe składy mają kursować według nowego rozkładu. Okrężną drogą trasę z Radomia do Warszawy będzie pokonywał "Nosal". Skład odchodzący z radomskiego dworca o godzinie 4.32 (według nowego rozkładu) do stolicy docierać będzie przez Dęblin i Pilawę. Na stacji Warszawa Centralna ma być o 6.58.

Według rzecznika PLK czas przejazdu pozostałych pociągów na remontowanym odcinku wydłuży się o blisko 5 minut.

Tymczasem od września czekają podróżnych kolejne zmiany w rozkładzie, tym razem pociągów przybędzie. Spółka Koleje Mazowieckie zamierza reaktywować połączenie do Drzewicy. Według Donaty Nowakowskiej z Kolei Mazowieckich planowane jest uruchomienie trzech pociągów do Drzewicy i dwóch do Przysuchy.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona