Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Lubuskie: Więcej pociągów na Woodstock

Ewelina Kaczorowska, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

3 i 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz trzynasty zorganizuje Przystanek Woodstock.
Przystanek Woodstock to największy festiwal rockowy w Europie. WOŚP organizuje imprezę w ramach podziękowania dla młodzieży za udział w styczniowej akcji. Wezmą w niej udział tysiące ludzi. Dla ułatwienia dojazdów do Kostrzyna PKP wprowadzi około pięciu dodatkowych pociągów z Wrocławia. Dwa będą bezpośrednio z dworca głównego - o godz. 8:04 w piątek i w sobotę. Pozostałe tzw. "przelotowe" będą m.in. o godz. 14:17 22:41,23:36. Pociągi powrotne będą piątego sierpnia o 5:15 i 9:20.

Na swojej stronie internetowej PKP informuje o - w sumie - 50 dodatkowych pociągach na Woodstock w całym kraju. Wyruszą z największych miast w Polsce; m.in. z: Warszawy, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Białegostoku, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Olsztyna i Gdyni. Pierwsze wyjadą już w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. Ostatnie wyruszą w drogę powrotną 6 sierpnia 2007r.

Osoby, które kupią bilet w obie strony, zapłacą za podróż znacznie mniej - według taryfy na pociąg osobowy. Ponadto przy cenach normalnych i promocyjnych stosowane będą również ulgi ustawowe, m.in. dla uczniów i studentów.

Informacje dla podróżnych dostępne są na dworcach kolejowych w całym kraju, pod numerem infolinii 94-36 i w internecie na www. pkp.com.pl

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona