Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Robią na ostatnią chwilę

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Dworzec Główny jest już częściowo odnowiony. Do końca tygodnia potrwają prace porządkowe oraz drobne poprawki.
Wczoraj minął termin zakończenia pierwszego etapu prac. Ocieplono i odmalowano część ściany frontowej, z której zniknęły już rusztowania. W budynku wymieniono część okien, zlikwidowano daszek nad schodami od strony ul. Kolumba. Główne wejście wyłożono klinkierem. Do zawieszenia pozostał podświetlany napis "Dworzec Główny" oraz elektroniczny zegar.

Mało efektowne "żagle"

Końca dobiega też renowacja dworcowego holu, choć miejsce to nie wygląda zbyt zachęcająco. Pod sufitem pojawiły się płótna, imitujące żagle. Nie wszystkim przypadły one jednak do gustu.

- To wygląda jakby ktoś rozwiesił prześcieradła - skomentowała pani Aldona Biedziak ze Stargardu Szczecińskiego. - Mam nadzieję, że to tylko prowizorka, a nie stały element wystroju wnętrza.

Niestety, "żagle" przewidziane są na stałe. Odświeżony hol oglądał wczoraj Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Szczecinie. Miał mieszane uczucia, choć to nie jego spółka odpowiedzialna była za remont, tylko Dworce Kolejowe.

- Estetyka jest kiepska, ale to dlatego, że płyty marmurowe na ścianach, które zostały wyczyszczone, muszą być jeszcze zaimpregnowane. Dopiero wtedy będą dobrze wyglądać - stwierdził dyrektor Chańko.

W środę, a najpóźniej w czwartek w holu dworca zawiśnie tablica informacyjna i mapa województwa. Będą na niej zaznaczone wszystkie linie kolejowe w Zachodniopomorskiem. Pod tablicą znajdą się przegródki na bezpłatne rozkłady jazdy.

Biuro obsługi

W piątek ma zostać otwarte biuro obsługi klienta PKP Intercity. Powstaje ono na przeciwko wejścia głównego, w miejscu, gdzie znajdowało się wyjście na peron pierwszy. Wczoraj trwały też prace przy odświeżaniu wiat na peronie pierwszym.

Pozostałe prace remontowe będą wykonywane po zlocie żaglowców. Do modernizacji pozostały m.in. pozostałe ściany, które także zostaną ocieplone i pomalowane. Przed wejściem głównym mają pojawić się nowe schody. Zakończenie prac przewidziano 30 września.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona