Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Intercity dla klientów

mag, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Na dworcu Szczecin Główny trwa przedregatowa gorączka, która wielu podróżnym kojarzy się z malowaniem trawy na zielono. Wykonawca remontu chce na ostatnią chwilę zrobić jak najwięcej, bo w piątek na otwarcie Centrum Obsługi Klienta Intercity przyjeżdża prezes PKP SA i przedstawiciele zarządów wszystkich kolejowych spółek.
Warszawska firma Complex Bud, która wygrała przetarg na częściowy remont dworca, uwija się jak w ukropie, by przed finałem The Tall Ships' Races 2007 nadrobić opóźnienia. Spowodowała je pogoda - najpierw upalna, potem deszczowa, a także zwiększony przez wieloletnie zaniedbania zakres prac.

Wczoraj obserwujący remontową gorączkę podróżni zwracali uwagę na to, że wiele prac jest wykonywanych byle jak i przypomina malowanie trawy na zielono w czasach PRL-u.

- Dach ponoć wyremontowali, a przecież niedawno sufit w holu głównym był zalany - komentuje pan Dariusz. - Poza tym użyto jakichś strasznie śmierdzących farb bądź lakierów, bo cuchnie tak, jakby przed chwilą był tu tabun bezdomnych!

Budowlańcy niemal depczą sobie po piętach. Wiatę nad peronem 1. pomalowano, ale bez wcześniejszego oczyszczenia. Takiej partaniny i niedoróbek jest niestety więcej. W odmalowanym tunelu jest np. wybita szyba, przy wejściach zaś stare, zdezelowane kosze. Nieskończony był hol kasowy, a w wysokim nadal się uwijano przy otwieranym dziś (piątek) Centrum Obsługi Klienta spółki PKP Intercity.

Szczecińskie COK jest czwartym - po warszawskim, poznańskim i wrocławskim - takim w kraju. Podróżujący pociągami PKP Intercity mają w nim być profesjonalnie i kompleksowo obsłużeni.

Centrum, które ma powierzchnię niemal 60 m kw., jest komfortowo wyposażone, ma Infomat, klimatyzację i trzy stanowiska kasowe. W godz. 7.30-20 będzie w nim prowadzona przedsprzedaż i sprzedaż biletów komunikacji krajowej oraz międzynarodowej. Klienci uzyskają też pełną informację o rozkładzie jazdy pociągów, połączeniach, cenach biletów i ofertach promocyjnych. Oprócz COK na dworcu nadal będą działać trzy dotychczasowe kasy PKP IC.

- Nad centrum jest nowa elektroniczna tablica z rozkładem jazdy, ale kto wymyślił zawieszenie przed nią lampy? - dociekają obserwatorzy remontu.

W dzisiejszym otwarciu COK będzie uczestniczył prezes PKP SA i przedstawiciele zarządów wszystkich kolejowych spółek. Jedna z nich - PKP Przewozy Regionalne - jest oficjalnym przewoźnikiem zlotu żaglowców The Tall Ships` Races 2007.

Po regatach remont dworca będzie kontynuowany. Mimo że jest on tylko częściowy, to został podzielony na etapy.

źródło: Kurier Szczeciński

4 komentarze