Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Poprawili wizerunek

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark

Nowoczesne centrum obsługi klienta Intercity otwarto wczoraj na Dworcu Głównym w Szczecinie. To jeden z elementów "liftingu" budynku.
Centrum powstało naprzeciwko głównego wejścia. W przeszklonym pomieszczeniu można kupić lub zarezerwować bilety na pociągi Intercity oraz uzyskać informacje o rozkładzie jazdy. Centrum obsługi klienta czynne jest codziennie od godz. 7.30 do 20.00.

Jest to czwarte tego typu centrum w Polsce, a trzecie otwarte w tym roku. Podobne obiekty znajdują się w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Uruchomienie centrum było jednym z elementów poprawy estetyki szczecińskiego Dworca Głównego.

- Kolej przez lata była niedoinwestowana i to widać - mówi Andrzej Wach, prezes zarządu PKP SA. - Na pewno oferta, jaką przedstawia kolej, nie zadowala klientów, ale robimy co możemy. Czy ten dworzec jest zadowalający? Nie, ale w ciągu 2012 roku wydamy na poprawę stanu dworców 1,5 mld euro.

Na liście obiektów do generalnego remontu lub przebudowy ma znaleźć się także Dworzec Główny w Szczecinie. W minionym tygodniu zakończył się pierwszy etap prac, które miały poprawić estetykę budynku na regaty "The Tall Ships' Races 2007". Ocieplono i wyremontowano m.in. ścianę frontową dworca, wymieniono okna, pomalowano wiatę na peronie pierwszym i tunel. Odświeżono również hol, w którym znajdują się kasy biletowe.

Będzie drugie centrum

W centrum obsługi klienta Intercity znajdują się trzy stanowiska. Trafiać tu będą na pewno także obcokrajowcy.

- Mamy koleżankę, która mówi po angielsku, a my będziemy swoją wiedzę uzupełniać - stwierdziła Małgorzata Fliks, kasjerka.

W przyszłym roku podobne centrum obsługi klienta wybuduje spółka PKP Przewozy Regionalne.

- Centrum już jest w fazie projektowania - mówi Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Konstrukcja stanie również w holu głównym, w pobliżu wejścia do poczekalni, która będzie przebudowana.

Do końca września powinny zakończyć się pozostałe prace modernizacyjne. Do ocieplenia zostały pozostałe ściany, będą też nowe schody przed wejściem głównym.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona