Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pocięli prawie kilometr szyn

Głos Szczeciński,

dodane przez kajetansz

Wczoraj w nocy w lesie między Drawnem a Kiełpinem doszło do scen niczym z filmu akcji. Policyjne radiowozy drogi i uniemożliwiły ucieczkę dwóch samochodów z kompleksu leśnego przylegającego do nieczynnej trakcji kolejowej na odcinku Drawno-Kiełpino.
Zatrzymano trzech mężczyzn - dwóch mężczyzn jadących osobowym Citroenem i kierowcę ciężarowego Mercedesa, który porzucił pojazd i próbował uciekać. Na skrzyni ładunkowej ciężarówki policjanci znaleźli około 2 ton pociętych szyn i innych elementów metalowych pochodzących z trakcji kolejowej oraz palniki, butle gazowe i inne narzędzia służące do cięcia i demontażu szyn.

Nieczynny odcinek trakcji kolejowej przebiegający z dala od zabudowań od dawna stanowił łakomy kąsek dla złodziei. Kilkakrotnie dochodziło tam do kradzieży elementów metalowych. Dlatego też miejscowi policjanci objęli go szczególnym dozorem.

Dzięki wczorajszej akcji zatrzymano trzech mieszkańców gminy Ińsko: 51-letniego Romana G., 50-letniego Henryka W. i 34-letniego Krzysztofa W.

Samochody, którymi poruszali się sprawcy, zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Nadal trwają czynności procesowe. Polskie Koleje Państwowe wstępnie wyceniły straty spowodowane kradzieżą na kwotę 41 tysięcy złotych.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona