Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Lublin: Nowe oferta PKP

map, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Od poniedziałku w kasach PKP można kupić nowe bilety odcinkowe i czasowe. Ze zmian najbardziej skorzystają ci, którzy pociągami codziennie dojeżdżają do pracy.
Nowością w PKP Przewozy Regionalne są m.in. bilety imienne - tygodniowe i dwutygodniowe - ważne tylko na pociągi pośpieszne. Na tych biletach będzie można zaoszczędzić prawie połowę pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na bilety jednorazowe.

Nie będzie już biletów strefowych jednorazowych. Ich miejsce zajmą, dostępne w tej samej cenie, nowe bilety tzw. czasowe relacyjne, ważne przez dwie godziny. Teraz pasażer jadący z Lublina do Świdnika Wschodniego na podstawie takiego biletu będzie mógł kilka razy pokonać ten odcinek.

Na biletach jednorazowych na trasy do 100 km nie będą już stemplowane godziny odjazdu pociągu, co znaczy, że podróżny nie jest ograniczony sześciogodzinną strefą czasową. Dzięki temu na wykorzystanie biletu jednorazowego mamy cały dzień.

Więcej natomiast będzie nas kosztować rezygnacja z biletu kupionego w PKP Przewozy Regionalne na rzecz innego przewoźnika. Do tej pory na takiej zamianie traciliśmy dziesięć procent ceny biletu, a od wczoraj już 15 proc. Nowa wyższa cena dotyczy także zwrotu biletu miesięcznego.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona