Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Święto komunikacji - otwarte zajezdnie

Krzysztof Śmietana, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Zwiedzanie budowy stacji metra Słodowiec, przejażdżki składem ciągniętym przez parowóz czy ręcznymi drezynami - to niektóre atrakcje Dni Transportu Publicznego
W sobotę w godz. 10-16 w zajezdni autobusowej i tramwajowej na ul. Woronicza przygotowano sporo atrakcji, m.in. przejażdżki starymi autobusami - np. starym jelczem kabrioletem - i pokazy akcji antyterrorystycznej w autobusie. Będzie można przejechać się ręczną drezyną i dokładnie obejrzeć najstarsze, zabytkowe tramwaje i najnowszy nabytek - 30-metrowy wagon z bydgoskiej PESY. W godz. 9.30-15 zostanie otwarta dla zwiedzających baza techniczna metra na Kabatach. Wejściówki będą rozdawane przy wejściu. Nowością jest zwiedzanie budowanej stacji metra. Od godz. 13 do 16 osoby pełnoletnie obejrzą kończony przystanek Słodowiec u zbiegu Kasprowicza i Duracza. Wejściówki do odebrania od godz. 12.30 przy placu budowy.

W godz. 9-16 w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu ratusz zaprasza na Podzamcze do darmowej wypożyczalni rowerów. W konkursach będzie można także wygrać bilety na rejsy statkiem po Wiśle.

W niedzielę na świętowanie zapraszają kolejarze. W godz. 10-17 na Dworcu Gdańskim staną m.in. najnowsze nabytki: pociąg z PESY przeznaczony na trasę Warszawa - Łódź czy regionalny skład Acatus. W sentymentalną podróż zabierze skład ciągnięty przez parowóz Ok1. Po raz pierwszy w historii Dni Transportu Publicznego zostanie pokazana luksusowa salonka Bolesława Bieruta.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona