Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zróbcie poczekalnię!

Inga Domurat, Głos Koszaliński,

dodane przez MQ

- Codziennie jestem na dworcu kolejowym w Świdwinie, bo pociągiem dojeżdżam tu do pracy. I mam już dość - poskarżyła się nam mieszkanka Białogardu.
- Stacja nie jest ogrzewana, a jedyna ławka stoi w holu. A tam strasznie wieje, jak tylko ktoś otworzy drzwi. To koszmar!

Pojechaliśmy na świdwiński dworzec. W holu powitał nas przeciąg. Jest jedna kasa biletowa i dwa sklepy z używanymi rzeczami. Dla podróżnych właściwie nie ma tu miejsca. Jest tylko na peronie, ale tam nie ma ani jednej ławki. Także tam jest toaleta - obskurny toi-toi.

- Zbliża się zima i będę marznąć, czekając na pociąg. A takich jak ja, dojeżdżających tu do pracy lub do szkoły, jest kilkadziesiąt osób - mówiła nam mieszkanka Białogardu.

Czytelniczka dodała, że w budynku jest jedno wolne pomieszczenie, ale zamknięte na cztery spusty. - A nas szlag trafia, bo na dworcu nie ma poczekalni. Może więc zrobić ją w tym pomieszczeniu? Wystarczy kilka ławek, automat z kawą i herbatą, no i jakiś piecyk gazowy. To chyba wiele nie kosztuje - przekonywała.

Ze sprawą zwróciliśmy się do pracowników PKP.

- Rozpatrzymy sprawę utworzenia poczekalni. Zlecę swoim pracownikom sprawdzenie, czy ona jest na świdwińskim dworcu potrzebna - powiedział nam wczoraj Mariusz Jankowski, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych w szczecińskim Oddziale Gospodarowania Nieruchomościami spółki PKP. - Bo zgodnie z umową i sugestiami PKP Przewozów Regionalnych, które są dla nas wytycznymi w zarządzaniu nieruchomościami, takiej potrzeby nie ma.

Mariusz Jankowski przyznaje, że na dworcu jest jedno puste pomieszczenie. - Jest więc miejsce na poczekalnię, ale nie będzie miał jej kto pilnować i boimy się dewastacji. Najlepiej, gdyby cały budynek dworca chciała przejąć miejska gmina Świdwin. Chętnie też wynajmiemy wolne pomieszczenie na prowadzenie gastronomii, przy której mogłaby być poczekalnia.

My jednak wiemy, że gmina budynku dworca nie chce. Na miejscu nie ma też żadnej informacji o tym, że wolne pomieszczenie można wynająć. - O tym, że wszystkie wolne pomieszczenia na naszych dworcach wynajmiemy, informujemy na stronie internetowej - tłumaczy Mariusz Jankowski.

To chyba jednak trochę za mało. Tylko ze względu na dobro naszych Czytelników, którzy korzystają ze świdwińskiej stacji PKP, podajemy zainteresowanym wynajmem numery telefonu do szczecińskiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami: 091 471-53-77 lub 091 471-53-22.

źródło: Głos Koszaliński

brak komentarzy