Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Skończą za rok

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Budynek Dworca Głównego w Szczecinie nie zostanie w tym roku całkowicie odnowiony. Drugi etap remontu planowany jest na wiosnę 2008.
Pierwotnie dworzec miał zostać wyremontowany przed tegorocznymi regatami. Przetarg na wykonanie robót rozstrzygnięto jednak zbyt późno, by roboty mogły skończyć się w terminie. Wykonawcom nie pomagała też kapryśna w tym roku pogoda.

Ostatecznie przed regatami odnowiono jedynie ścianę frontową, wstawiono nowe okna w budynku oraz wyremontowano hol. Resztę prac, w tym wykonanie nowych schodów przed wejściem głównym, przełożono na po regatach.

- Za dwa tygodnie skończymy pierwszy etap prac - mówi Ryszard Pluciński, zastępca dyrektora spółki Dworce Kolejowe w Poznaniu, która administruje szczecińskim obiektem. - Gotowe będą schody, zakończymy też prace blacharskie.

Na tym tegoroczne prace się zakończą. Drugi etap remontu rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Odnowiona ma zostać wtedy elewacja od strony peronu pierwszego. PKP chce także poprawić estetykę budynku, który obecnie dzierżawi poczta. Przy schodach mają się pojawić ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Drugi etap remontu ma kosztować, podobnie jak pierwszy, około dwóch milionów zł.

- Pieniądze na ten cel mamy już zarezerwowane - informuje Pluciński.

Niewykluczone, że poprawie ulegnie także wnętrze dworca, a dokładniej poczekalnia oraz znajdujące się tam punkty handlowe i gastronomiczne. Według Ryszarda Plucińskiego, trwają rozmowy z inwestorem zewnętrznym, który miałby pomóc w finansowaniu remontu tej części obiektu. Z kolei spółka PKP Przewozy Regionalne planuje urządzić na terenie poczekalni centrum obsługi klienta.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona